Je to víc než vášeň. Je to víc než tvůrčí vize. Je to…

Top

Lapidárium PŘI Anežském klášteře

Interiér reprezentativní budovy na pravém břehu Vltavy.

ROK: 2017
KATEGORIE: interiérový design
ATELIÉR: Vladimír Soukenka, odborný asistent Patrik Tichý
ADRESA: Na Františku – Staré Město, Praha

Barevnost je sladěná do příjemně žluto-zeleného tónu. Kvalita materiálů je prověřená časem.

Interiér lapidária

ANEŽSKÝ KLÁŠTER

Na Františku – Staré Město, Praha

Další z řady reprezentativních budov na pravém Vltavském břehu. Lapidárium doplňující expozici Anežského kláštera.

Ústředním motivem výstavního prostoru je monolitické točité schodiště a žebrový strop, který pomáhá překlenout čtrnácti metrový rozpon. Důležitou složkou výstavnictví je světlo. Zde je vyřešeno bodovými zdroji, s měkkou charakteristikou, doplněnými přirozeným osvětlením s tvrdou charakteristikou. V úrovni očí je v okenních výplních matné sklo bránící oslnění návštěvníka. Světelné zdroje jsou skryté v pilastrech, aby nepůsobily rušivým dojmem.

Kavárna je mezonetová s centrálním barem z kubánského mramoru. Hlavním světelným zdrojem je lustr nad barem. Sedí se v boxech a u samostatných stolků. Boxová sezení jsou v obou patrech oddělena ozdobnou mříží. Litá podlaha je dilatovaná mosaznými pásky v celcích odpovídajících stropním průvlakům (jsou jejich průmětem).

Interiéru dominuje kombinace mosazi, kubánského mramoru a sametu. Mobiliář je autorským dílem – podstavce pod sochy, vitríny, kavárenské stoly a další. Jediným typovým prvkem jsou židle a bodová světla.

Exteriér takto významné veřejné stavby je stejně jako interiér pojednán s důrazem na kvalitu řešení. Pokračování studie zde.

VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE

POKRAČOVÁNÍ STUDIE